mixer_1

Dnes pro Vás vyjímečně nemám žádný recept, ale recenzi na všestranného pomocníka do každé kuchyně a tím je ruční mixér HBX604QB od firmy Gorenje, který jsem mohla otestovat. Věřte, že jsem ho vskutku nešetřila a postavila jsem ho před nemálo překážek.

Nejprve se pojďme podívat co vše obsahuje balení. Najdete v něm samotný mixér se dvěma odnímatelnými hlavicemi. Konkrétně je to tyčový mixér a šlehací hlava. Ta patří k mým nejoblíbenějším, ale to bych předbíhala. Dále tam také najdete šlehací nádobu s odměrkou na boku a mixovací nádobu s vlastními sekacími noži. Obě nádoby mají objem 0,8l. No a návod samozřejmě. 🙂

Na tělu mixéru najdeme dvě tlačítka (On a Turbo) a posuvné kolečko s 12 rychlostmi. Mixér běží pouze pokud držíte jedno z tlačítek, to může být někdy nevýhoda. Mixér má krásný pogumovaný povrch a působí až sametově. Samozřejmostí je ergonomicky tvarovaná rukojeť.  

Jako první jsem si na mušku vzala mixovací nádobu a vyzkoušela jsem v ní mixovat jablka, banány, oříšky nebo i ovesné vločky. Něco z toho dopadlo lépe něco hůř. Přišla jsem na to, že tato nádoba nemá úplně příznivý tvar, není celá zakulacená, má ploché dno a tím se mixované potraviny nevrací zpět k nožům. Což může být někdy problém. Například u toho jablka, které je plné šťávy a tak se rádo přilepí na stěny mixéru a nejde dál. Musíte tedy mixér vypnout a jablko ze stěny sundat a v mixování pokračovat. Ovšem pokud vím, tak s tím má problém většina mixérů co jsem měla v ruce, možná až na smoothie mixér. Ale třeba zrovna ty ovesné vločky mě naopak mile překvapily. Doporučovala bych tedy tuto část mixéru používat převážně pro suché ingredience.

mixer_2

Jako druhý přišla na řadu šlehací hlavice a šlehací nádoba. Jak už jsem předesílala, toto je mé nejoblíbenější příslušenství mixéru. Ačkoliv se na první pohled zdála metlička velmi fórová, že se při sebemenší námaze zkroutí nebo rozpadne, tak velmi dobře drží a skvěle odvádí svou práci. Ať už šleháte sníh z bílků, šlehačku nebo třeba máslový krém, všechno hravě zvládne. Oproti mému klasickému ručnímu šlehači, který obsahuje metly dvě a je velmi hlučný, tak tento téměř neslyšíte a svým výkonem se vyrovná, i s jednou metlou, tomu mému klasickému. Je tak tichý, že neprobudí ve vedlejší místnosti spící dítě, které se vzbudí při sebemenším hluku. Opravdu jsem si ho oblíbila, je rychle připravený pracovat, jenom zacvaknout hlavici a mixuje. Stejně tak rychle hlavici můžete sundat a dát umýt. Může i do myčky na nádobí. Navíc vysoká nádoba, kterou můžete využít pro šlehání, ale i samostatně jako například odměrku, která se doma také hodí. Nádoba má i praktickou nalévací hubičku.

mixer_3

Nakonec tu máme ještě tyčový mixér, který je vhodný pro přípravu krémových polévek, omáček nebo třeba dětského pyré. Jako matka toto velice oceňuji. Protože moje dítko, ač má již 10 zubů, stále preferuje spíše tekutou stravu. 😀

Opět jednoduchá manipulace s hlavicí. Jedním pohybem nasadit a pootočit a můžeme mixovat. Stejně jako šlehací metlu můžete mýt v myčce, ale většinou ho stačí opláchnout pod tekoucí vodou. A teď k samotnému mixéru, práce s ním je vždy překvapivě rychlá. Není třeba s tyčovým mixérem nijak manipulovat, stačí opravdu jenom ponořit do polévky nebo omáčky a zapnout, o vše ostatní už se postará sám.

Co říct tedy závěrem? Tento ruční mixér Vám v kuchyni nahradí spoustu spotřebičů a budete ho využívat téměř každý den a on se ani nezapotí. Pro mě je to jasná volba. Ještě pro Vás vypíchnu plusy a mínusy:

Co mě nadchlo
Co mě nepotěšilo

Co vy? Pořídíte si ho také domu?

Kategorie: Tipy a recenze

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *