o_me

Jmenuji se Verča a jsem maminkou dvou úžasných dětí. Narodila jsem se v nevelké vesničce na severu Čech během posledních let Československa a to ve znamení býka. Rodiče se ve mě od dětství snažili rozvíjet tvořivost, zodpovědnost a vyznávat tradiční rodinné hodnoty. Dlouhou dobu jsem snila o projektu, kde bych mohla zapojit právě tyto vlastnosti a hodnoty. Částečně se tak stalo při výchově mé dcery, tak asi jako pro každého rodiče. Stále jsem ale hledala vysněný projekt, který bude mým odrazem. Pak jsem si uvědomila, že to co mě baví ze všeho nejvíce, dělám tím radost svým nejbližším a věnuji se tomu každý den, je vaření a pečení. Proto jsem si založila tento blog.

Už jako malá jsem mamince a babičkám koukala v kuchyni pod ruce. Ovšem to pravé vaření a pečení začalo až o hodně později. V podstatě až když jsem se kvůli studiu odstěhovala z vesnice do města. To jsem zjistila, že neustále jezení polotovarů nebo vařených vajíček nebude nejlepším způsobem stravování, ke kterému jsem se dopracovala kvůli minimu volného času. Takže jsem se postupem času snažila přejít ke stravě, která mi nezabere přípravou příliš času, a budu mít pod kontrolou kvalitu všech surovin, ze kterých bude připravována.

Dlouhou dobu byl ochutnávačem mých jídel pouze můj manžel nebo má nejbližší rodina. S narozením dcery, dostupného času ubylo a vzrostl u mě tlak na kontrolu surovin z důvodu výskytu dědičných nádorových onemocnění a atopického ekzému v rodině. Takže chci své dceři a svým blízkým poskytnout pouze ty nejkvalitnější jídla a vybudovat v nich, pokud možno, ty nejlepší stravovací návyky. Z původního pokrytí primární potřeby jídla se stala povinnost poskytnout to nejlepší, která přerostla v můj nejoblíbenější koníček.

Jak jsem již psala, chci mít pod kontrolou kvalitu surovin, z kterých vařím nebo peču pro své nejbližší. Pokud bych měla popsat své recepty a jídla, která mám nejraději a které pro vás budou připravovat, tak se v zásadě jedná o velmi jednoduché pokrmy v kterých je minimum cukru, mouky a jiných více či méně (jak se Američtí vědci vyspí) škodlivých ingrediencí. Chci ukázat, že dobré a kvalitní jídlo lze připravovat i jinak, než nám předpisují letité recepty, které nechci nijak hanit, ale nýbrž z nich brát inspiraci a vylepšovat je něčím neobvyklým.

Jaké recepty ode mě můžete čekat?

O mně

Rychlé a jednoduché

O mně

Zdravé

chutne2

Chutné

Mám pro Vás připravenou spoustu receptů, které sem budu postupně přidávat a samozřejmě vytvářen nové, podle podmětů od Vás a od mých nejbližších. Jak bude dcera růst, tak se začnu věnovat i dětské stravě, aby už od mládí chápala podstatu zdravé stravy a viděla v ní prospěch pro své zdraví. Doufám, že ať už vyzkoušíte jakýkoliv můj recept, tak Vám bude chutnat a pomůže zasytit Vaše nejbližší.

Přeji Vám dobrou chuť!

Vaše Verča